Bally Glasses BY5020 042 48 Men Orange
| Gender | Men's |
| Main color | Orange |
| particularities | No extras |
| Frame color | Orange |
| Frame material | acetate |
| Glass color | Demo glasses |
| Glass material | plastic |
| Filter category | No |
| style | Around |
| Glass effect | No extras |
| Protection | No |
| Size | 48-21-145 |
| Glass width | 48mm |
| Glass height | 42mm |
| Bridge width | 21mm |
| Glasses width | 138mm |
| Temple length | 145mm |
| Spring hinge | No |
| scope of delivery | Original case |
| Frame style | Full rim |
Gender: Male
Main color: Orange
Special features: No extra
Frame color: Orange
Frame material: acetate
Lens color: demo lenses
Glass material: plastic
Filter category: None
Style: Round
Glass effect: No extra
Protection: None
Size: 48-21-145
Glass width: 48
Glass height: 42
Bridge width: 21
Glasses width: 138
Temple length: 145
Spring hinge: No
Scope of delivery: Original case
Frame style: Full rim