BMW Glasses BW5047-H 032 55 Titanium
| Gender | Men's |
| Main color | gold |
| particularities | No extras |
| Frame color | gold |
| Frame material | titanium |
| Glass color | Demo glasses |
| Glass material | plastic |
| Filter category | No |
| style | rectangle |
| Glass effect | No extras |
| Protection | No |
| Size | 55-17-145 |
| Glass width | 55mm |
| Bridge width | 17mm |
| Temple length | 145mm |
| Spring hinge | No |
| scope of delivery | Original case |
| Frame style | Half rim |