Emilio Pucci Sunglasses EP0205 71E 54
| Gender | Ladies |
| Main color | Burgundy |
| particularities | No |
| Frame color | Burgundy |
| Frame material | plastic |
| Glass color | Brown |
| Glass material | plastic |
| Filter category | 1 |
| style | rectangle |
| Glass effect | No extras |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Size | 54-16-140 |
| Glass width | 54mm |
| Bridge width | 16mm |
| Temple length | 140mm |
| Spring hinge | No |
| scope of delivery | Original case |
| Frame style | Full rim |