Maje Glasses MJ1002 500 49 Women Red
| Gender | Ladies |
| Main color | Red |
| particularities | No extras |
| Frame color | Red |
| Frame material | acetate |
| Glass color | Demo glasses |
| Glass material | plastic |
| Filter category | No |
| style | Around |
| Glass effect | No extras |
| Protection | No |
| Size | 49-19-140 |
| Glass width | 49mm |
| Glass height | 42mm |
| Bridge width | 19mm |
| Glasses width | 135mm |
| Temple length | 140mm |
| Spring hinge | No |
| scope of delivery | Original case |
| Frame style | Full rim |
Gender: Women
Main color: Red
Special features: No extra
Frame color: Red
Frame material: acetate
Lens color: demo lenses
Glass material: plastic
Filter category: None
Style: Round
Glass effect: No extra
Protection: None
Size: 49-19-140
Glass width: 49
Glass height: 42
Bridge width: 19
Glasses width: 135
Temple length: 140
Spring hinge: No
Scope of delivery: Original case
Frame style: Full rim