Polaroid Glasses PLD 6083/G/CS PJPXN 50 Sunglasses Clip Unisex Blue
| Gender | Unisex |
| Main color | Blue |
| particularities | No extras |
| Frame color | Blue |
| Frame material | metal |
| Glass color | Blue |
| Glass material | plastic |
| Filter category | 2 |
| style | Aviator glasses |
| Glass effect | Polarized |
| Protection | 100% UVA & UVB |
| Size | 50-20-145 |
| Glass width | 50mm |
| Glass height | 45mm |
| Bridge width | 20mm |
| Glasses width | 137mm |
| Temple length | 145mm |
| Spring hinge | No |
| scope of delivery | Original case |
| Frame style | Full rim |
Gender: Unisex
Main color: Blue
Special features: No extra
Frame color: Blue
Frame material: metal
Glass color: Blue
Glass material: plastic
Filter category: 2
Style: Aviator glasses
Glass effect: Polarized
Protection: 100% UVA & UVB
Size: 50-20-145
Glass width: 50
Glass height: 45
Bridge width: 20
Glasses width: 137
Temple length: 145
Spring hinge: No
Scope of delivery: Original case
Frame style: Full rim